Çağlar İyice

Emrah Serbes’in Deli Duman kitabının baş karakteri. Biraz başına buyruk epey iyi niyetli hayli hırçın bir adam. Hayatta en çok kız kardeşini sever, öyle çok sever ki, kız kardeşi Çiğdem onun gözünde kusursuz bir kızdır; çok güzeldir, çok başarılıdır, arkadaşları tarafından çok sevilir. Hatta öyle çok sevilir ki Çiğdem, sokak hayvanları bile onu görünce durup bir daha bakarlar. Çağlar kardeşine olan bu sevgisini abarttığını söyleyecek olanlara hemen cevabı yapıştırır. “Evet, abarttım. Çünkü bu dünyada o kadar çok mankafa var ki abartmayınca hiçbir şeyi anlamıyorlar.”

Çiğdem ile Çağlar’ın en büyük gayeleri Çiğdem’in Michael Jackson’un moonwalk dansı ile ünlü olmasıdır. Çağlar tipik bir günümüz gencidir. İnternetten alışveriş yapar ve sosyal medyada aktiftir, elektronik sigarasını neredeyse elinden düşürmez, ayna için bile App Store’dan ayna aplikasyonu indirir.

Dayısı Kıyıdere Belediye Başkanıdır. Çağlar siyasetin dayısındaki kepazeliği açığa çıkardığına inanmaktadır. Zaten ona göre “kız kardeşim hariç her insanın mayasından bir parça kepazelik vardır, mühim olan o kepazeliği ortaya çıkaracak işlerden uzak durmaktır.” Sonra da bu kepazelik üzerine manavlık ve araya sokuşturulan iki çürük domates üzerinden öyle bir paragraf gelir ki gülmekten gözleriniz yaşarabilir.

Çiğdem’i yetenek yarışmasına sokma gayretleri içinde ilerlerken bir taraftan da Gezi Parkı direnişi başlamıştır. Gezi Parkı direnişi Çiğdem’in ünlü olma hayallerine darbe indirirken Çağlar ve Çiğdem’in de bu direnişten nefret etmeleri kaçınılmazdır. Kıyıdere’de de direnişe destek olmak üzere bir gösteri düzenlenir. Çağlar gösteriye katılmadığı gibi hükümet partisinden belediye başkanı olan dayısından ötürü göstericilerin de hedefi olur. Ancak olaylar ilerleyecek ve Çağlar kendisini direnişin ortasında bulacaktır.

« Geri dön

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin